Bobolin - jaka jest lokalizacja, co można tu robić, co zwiedzać?

  • location_on Kopań, ul. undefined
Bobolin

Bobolin położony jest w gminie Darłowo, pomiędzy Dąbkami a Darłowem. To niewielka miejscowość wakacyjnego wypoczynku, leżąca pośród lasów iglastych, z dala od aglomeracji miejskich, z czystymi plażami. To wspaniałe wręcz miejsce do spędzenia wolnych dni dla rodzin z dziećmi oraz wszystkich, którzy poszukują wytchnienia. To także idealne miejsce do wypraw rowerowych (przez Bobolin biegnie kilka tras rowerowych) oraz spacerów. We wsi znajduje się też gospodarstwo agroturystyczne ze stadniną. Można w tym miejscu jednocześnie wypocząć nad morzem i skorzystać z jazdy konnej lub pobrać parę lekcji hippiki.

Co ciekawego w Bobolinie?

PLAŻA

Bobolin posiada także dostęp do plaży morskiej. Od głównej trasy przechodzącej przez Bobolin, łączącej Darłowo z Dąbkami, do nadmorskiej plaży jest mniej więcej kilometr. Miejscowy piaszczysty brzeg jest szeroki, piaszczysty i nie jest na nim zbyt tłoczno. Na plaży znajdują się również betonowe bunkry. Wejście na plażę wiedzie chodnikiem przez las sosnowy.

BUNKRY W BOBOLINIE

Idealne miejsce dla wszystkich miłośników historii oraz tych, którzy ciągle lubią pogłębiać swoją wiedzę. Bunkry zlokalizowane są wzdłuż wybrzeża, między Bobolinem a Darłówkiem. Większa część znajduję się na terenie dzisiejszej jednostki wojskowej. Jest to pozostałość po II Wojnie Światowej. 

RANCZO MUSTAFA 

Jest to idealna atrakcja dla wszystkich miłośników jazdy konno. To miejsce przeznaczone jest nie tylko dla zawodowców. Jeżeli nigdy nie miałeś możliwości obcowania z tymi zwierzętami, tu z pewnością się tego nauczysz. 

Informacje dodatkowe:

  • Na tych, którzy nie zdecydują się na spróbowanie swoich sił w siodle, czeka kawiarnia z tarasem widokowym oferują ala ciasto własnego wypieku i kawę.
  • Na milusińskich czeka również mini zoo z królikami, kotkami oraz  różnego rodzaju ptactwem.
  • Ranczo znajduje się w Bobolinie, ok. 4 km na wschód od Darłowa, przy głównej drodze do Dąbek.

Ostatnia aktualizacja - grudzień 2018 r.Za zmiany w powyższych danych redakcja www.kopan.com.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0