Rusinowo - gdzie się znajduje, co warto zobaczyć, co zwiedzać?

  • location_on Kopań, ul. undefined
Rusinowo

Rusinowo to stara nadmorska wioska (powstała przypuszczalnie w XIII-tym stuleciu). W najwyższym punkcie Rusinowa stoi neogotycki kościół. Rusinowo zostało założone w głębi wybrzeża, dziś wioska "zbliża się" do Bałtyku (ulice: Sosnowa, Letniskowa czy Wczasowa). Wioska położona jest między nadmorskimi letniskami Wicie oraz Jarosławiec, mniej więcej 13 km od Darłowa i 23 od Ustki.

PLAŻA

Rusinowo nie jest położone bezpośrednio nad brzegiem morza - od miejscowości oddziela go , szeroki na około kilometr, pas lasu. Z centrum wioski na plażę jest mniej więcej 2 kilometry, jednakże z okolic ulic: Letniskowej, Wczasowej - na plażę jest już tylko 800 metrów. Jeśli nie lubisz ścisku na plaży - plaża w Rusinowie bez wątpienia spodoba Ci się. Plaża jest szeroka (szersza aniżeli w sąsiednim Jarosławcu), piaszczysta, bez kamieni. Jeśli na plażę chcemy wybrać się samochodem, można zostawić go nieopodal plaży, na parkingu po byłym drogowym odcinku lotniskowym.

KOŚCIÓŁ W RUSINOWIE (ul. Rusinowo 35 A)

Ciekawostką tego miejsca jest właśnie Kościół, który góruje nad całą wsią. Został on zbudowany w XIX wieku. Kościół uległ zniszczeniu w wyniku pożaru. Dosyć szybko został odbudowany i ponownie poświęcony w 1958 roku. Kościół zbudowany jest z czerwonej cegłówki. Jest to idealne miejsce dla miłośników architektury.

Ostatnia aktualizacja - grudzień 2018 r.Za zmiany w powyższych danych redakcja www.kopan.com.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0