Jezierzany

Jezierzany

Jezierzany są niewielką wsią położoną niedaleko znanej miejscowości turystycznej Jarosławiec. Co prawda Jezierzany są oddalone od plaży o mniej więcej 2 km, ale mają dodatkowy atut w postaci sąsiedztwa z jeziorem Wicko. Z tej przyczyny ubóstwiają je miłośnicy wszelkich sportów wodnych oraz wędkarze. W Jeziorze Wicko można złowić wiele gatunków ryb np. Węgorz, Szczupak, Okoń, Sandacz, Lin, Leszcz czy Sum. Jezierzany wybierają także ci, którzy mają nadzieję na wczasy nad morzem w ciszy, spokoju i kontakcie z naturą. A jeśli zatęsknimy za za gwarem typowego nadmorskiego wczasowiska możemy udać się do sąsiedniego Jarosławca - jest tam nawet aquapark. 

Co ciekawego w tym miejscu?

GALERIA RYBACKA (ul. Rybacka 1, tel. 607 073 508)

Tutaj dowiesz się wszytskiego na temat życia dwanych ludzi morza. Nie zabraknie również ekspozycji z dzisiejszych czasów. Tutaj zobaczysz między innymi: zbiór lamp okrętowych, kapoki, koła ratunkowe i tratwy, mapy, kompasy, busole, sekstansy, radary, wiatromierze, sieci rybackie, a nawet wydobyte z dna morskiego elementy statków rybackich. Idealne miejsce na spędzenie wolneo czasu w gronie najbliższych.

Godziny otwarcia:

  • Obiekt jest czynny przez cały rok w godzinach od 10.00 do 20.00.

ROWERY

Wybierając się do Jezierzan warto zabrać ze sobą rower - otoczenie sprzyja eskapadom, przez Jezierzany przechodzi Międzynarodowy Szlak Rowerowy R-10 - Nadmorski i ścieżka przyrodnicza Jarosławiec - Jezierzany - Łącko.

Ostatnia aktualizacja - grudzień 2018 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.kopan.com.pl nie odpowiada.
Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00