Jarosławiec - gdzie się znajduje, jakie atrakcje?

  • location_on Kopań, ul. undefined
Jarosławiec

Jarosławiec to turystyczna wioska położona na środkowym wybrzeżu Bałtyku, na klifowym jego brzegu, pośród lasów, nieopodal dwóch jezior: jezioro Kopań oraz jezioro Wicko. W obejmujących Jarosławiec lasach odszukamy się nie jedynie typowo rosnącej sosny, ale także modrzew, sosnę czarną, daglezję. Najatrakcyjniejsze obiekty przyrodnicze w okolicy to grupy wydm białej i szarej z trawami piaskownicą , występuje w tej okolicy m.in. mikołajek nadmorski, storczyk kruszczyk, las dębowo-brzozowy.

Ciekawostki Jarosławca:

PLAŻA

Wczasowicze rozpoczęli przyjeżdżać do wioski pod koniec XIX stulecia. Wyjątkową ciekawostką była w owym czasie dochodząca od jednego kilometra szerokości drobno piaszczysta plaża. Na nieszczęście z biegiem lat Bałtyk zabierał piaszczysty brzeg. Zaczęto zabezpieczać plażę budując opaskę, minusem było to, iż Bałtyk nanosił na brzeg kamienie. W 2009 r. przeprowadzono prace mające na celu odtworzenie plaży, przetransportowano z morza ogromne ilości piachu i rozmieszczono go na brzegu. Aktualnie plaża jest piaszczysta, szeroka a także przygotowana na przyjęcie coraz większej liczby letników.

LATARNIA MORSKA 

Kolejną ciekawostką Jarosławca stanowi, pochodząca z XIX w., latarnia morska, postawiona aby zminimalizować liczbę rozbić statków, do których często dochodziło w tym rejonie Morza Bałtyckiego. Pierwszy budynek latarni okazał się zbyt niski, przebudowano go dla latarników a obok wybudowano wysoką na 33 m ceglaną, okrągłą wieżę. W dzisiejszych czasach latarnię można zwiedzać, na jej zwieńczenie wiodą kręte, wykonane z drewna schody.

CENTRUM ROZRYWKI 

Jest to idealna atrakcja dla całej rodziny. Jednak z pewnością najbardziej odnajdą się tutaj najmłodsi wczasowicze. Specjalnie dla nich przygotowano: kanadyjski plac zabaw dla dzieci firmy PRIME - 140 m kw. piętrowy, zadaszony, suchy basen z kulkami, zjeżdżalnie.  Centrum otwarte jest od 8.30 do ostatniego klienta.

KRAINA PAPUG 

Kolejna bardzo ciekawa atrakcja w Jarosławcu. Idealna na spędzenia dnia w ciekawy sposób z najbliższymi. Tutaj zobaczysz 30 gatunków ptaków z różnych zakątków świata. 

AQUAPARK PANORAMA MORSKA 

Ta atrakcja to idealna alternatywa na deszczowy dzień, ale również jeżeli mamy już dosyć piasku i morza warto wybrać ten aquapark. W ofercie tego miejsca znaleźć można między innymi: rwącą rzekę, grotę z wodospadami, basen wielofunkcyjny z wieloma atrakcjami, na plażowiczów czeka 1000 leżaków basenowych.

Ostatnia aktualizacja - grudzień 2018 r.Za zmiany w powyższych danych redakcja www.kopan.com.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0