Jarosławiec

Jarosławiec

Jarosławiec to turystyczna wioska położona na środkowym wybrzeżu Bałtyku, na klifowym jego brzegu, pośród lasów, nieopodal dwóch jezior: jezioro Kopań oraz jezioro Wicko. W obejmujących Jarosławiec lasach odszukamy się nie jedynie typowo rosnącej sosny, ale także modrzew, sosnę czarną, daglezję. Najatrakcyjniejsze obiekty przyrodnicze w okolicy to grupy wydm białej i szarej z trawami piaskownicą i wydmurzycą, występuje w tej okolicy m.in. mikołajek nadmorski, storczyk kruszczyk, las dębowo-brzozowy, bór bażynowy.

Ciekawostki Jarosławca:

PLAŻA

Wczasowicze rozpoczęli przyjeżdżać do wioski pod koniec XIX stulecia. Wyjątkową ciekawostką była w owym czasie dochodząca od jednego kilometra szerokości drobno piaszczysta plaża. Na nieszczęście z biegiem lat Bałtyk zabierał piaszczysty brzeg. Zaczęto zabezpieczać plażę budując opaskę, minusem było to, iż Bałtyk nanosił na brzeg kamienie. W 2009 r. przeprowadzono prace mające na celu odtworzenie plaży, przetransportowano z morza ogromne ilości piachu i rozmieszczono go na brzegu. Aktualnie plaża jest piaszczysta, szeroka a także przygotowana na przyjęcie coraz większej liczby letników.

LATARNIA MORSKA (ul. Szkolna 1, tel. 598 109 418)

Kolejną ciekawostką Jarosławca stanowi, pochodząca z XIX w., latarnia morska, postawiona aby zminimalizować liczbę rozbić statków, do których często dochodziło w tym rejonie Morza Bałtyckiego. Pierwszy budynek latarni okazał się zbyt niski, przebudowano go dla latarników a obok wybudowano wysoką na 33 m ceglaną, okrągłą wieżę. W dzisiejszych czasach latarnię można zwiedzać, na jej zwieńczenie wiodą kręte, wykonane z drewna schody.

Godziny otwarcia:

  • maj i czerwiec: 15.00 – 17.00
  • lipiec i sierpień: 10.00 – do zachodu słońca
  • wrzesień: 15.00 – 17.00.

CENTRUM ROZRYWKI (ul. Bałtycka, tel. 604 854 611)

Jest to idealna atrakcja dla całej rodziny. Jednak z pewnością najbardziej odnajdą się tutaj najmłodsi wczasowicze. Specjalnie dla nich przygotowano: kanadyjski plac zabaw dla dzieci firmy PRIME - 140 m kw. piętrowy, zadaszony, suchy basen z kulkami, zjeżdżalnie.  Centrum otwarte jest od 8.30 do ostatniego klienta.

KRAINA PAPUG (ul. Spacerowa 3 a, tel. 500 187 770)

Kolejna bardzo ciekawa atrakcja w Jarsoławcu. Idealna na spędzenia dnia w ciekawy sposób z najbliższymi. Tutaj zobaczysz 30 gatunków ptaków z różnych zakątków świata. 

Godziny otwarcia:

  • W sezonie letnim motylarnia jest czynna od 9.00 do 20.00.
  • Poza sezonem od 10.00 do 18.00.

AQUAPARK PANORAMA MORSKA (ul. Uzdrowiskowa 15, tel. 943 482 999)

Ta atrakcja to idealna alternatywa na deszczowy dzień, ale rówież jeżeli mamy już dosyć piasku i morza warto wybrać ten aquapark. W ofercie tego miejsca znaleźć można między innymi: rwącą rzekę, grote z wodospadami, basen wielofunkcyjny z wieloma atrakcjami, na plażowiczów czeka 1000 leżaków basenowych.

Ostatnia aktualizacja - grudzień 2018 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.kopan.com.pl nie odpowiada.
Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00