Cisowo - jaka jest lokalizacja, co robić, co zwiedzać?

  • location_on Kopań, ul. undefined
Cisowo

Cisowo leży w pewnej odległości od brzegu morskiego (ok 2 km), na wzgórzu, obok jeziora Kopań, Darłowa i wioski Kopań. Przez kilka wieków Cisowo było wioską rolniczą. Obecnie Cisowo to też miejscowość wypoczynkowa, nastawiona zasadniczo na agroturystykę.

Co ciekawego w Cisowie?

ELEKTROWNIA WIATROWA

Cisowo znane jest ze zlokalizowanej we wsi elektrowni wiatrowej. Dzięki dogodnemu ukształtowaniu terenu i występujących w tej okolicy warunkach atmosferycznych funkcjonuje tu jeden z największych w Polsce kompleks wiatraków. 

SZLAKI TURYSTYCZNE

  • Jeden ze szlaków turystycznych zaczynający się w Darłowie, przechodzący poprzez Cisowo, a kończący się nad jeziorem Kopań jest zwany Szlakiem Wiatrów. 
  • Inny, dużo dłuższy (powyżej 100 kilometrów), to Szlak Zabytków Średniowiecza - biegnie przez okoliczne miejscowości (Darłowo, Dąbki, Słowino, Stary Jarosław). Wzdłuż jego trasy spotkamy pochodzące ze średniowiecza zabytki: zamki, grodziska, kościoły i zabytki budownictwa wiejskiego. Na jego szlaku jest również cisowski, ceglany, pochodzący z XIV w. gotycki kościół.

PLAŻA

Żeby trafić na plażę, trzeba przebyć ok 2 km lądu. Dlatego można skorzystać z roweru i dostać się na plażę w aktywny sposób. Samo zejście na plażę jest łagodne, jednak trzeba pokonać niskie, zalesione wydmy.

AKTYWNY WYPOCZYNEK

Ale Cisowo oferuje także sąsiedztwo jeziora, na którym można zajmować się sportami wodnymi oraz łowić ryby na wędkę. Po okolicy można spacerować czy zwiedzać okolicę na dwóch kółkach.

Ostatnia aktualizacja - grudzień 2018 r.Za zmiany w powyższych danych redakcja www.kopan.com.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0